درباره مریم فکوری

مریم فکوری هستم. مرداد ماه، در رشت هنگام مراسم عروسی داییم وارد این دنیا شدم، پدر و مادرم اصالتا گیلانی هستن و از زمان ازدواجشون تهران زندگی کردن. من از بچگی عاشق همدلی و ارتباط با آدمها و عاشق هنر و چیدمان بودم و هستم. تو دبیرستان رشته ی ریاضی فیزیک خوندم و فوق لیسانسم و در رشته ی آنالیز سیستم های اقتصادی گذروندم. از اونجایی که علاقه ی زیادی به ارتباطات و فروش داشتم یک فوق لیسانس هم در زمینه مدیریت اجرایی با گرایش بازاریابی گرفتم و چندسالی مدیر ارتباطات و بازاریابی یک شرکت خصوصی بودم. همیشه علاقه به تغذیه ی سالم داشتم و تو شرکت معروف بودم که چقدر به تغذیه ی درست اهمیت میدم. از علاقه مندی های دیگه ام روانشناسی بود، از دبیرستان کتابهای روانشناسی زیادی خوندم و از سال ۹۰ دوره های مختلف روانشناسی مثل دوره تی ای رو گذروندم که واقعا حس میکنم بخشی از مسیر آینده ام و رغم زد.
سال ۹۵ حس کردم علیرغم موفقیتهای کاری باید جواب بعضی از سوالهای زندگیم و پیدا کنم، که خیلی اتفاقی با کانون یوگا، زیر نظر آقای مهدوی آشنا شدم و چند دوره رو اونجا گذروندم. چون مسیرش برام خیلی دور بود اونها باشگاه یوگا سینا رو معرفی کردن و خیلی اتفاقی وارد دوره های کمک مربی زیر نظر اساتید یوگا سینا به خصوص استاد سینا صمیمی شدم. خیلی تجربه ی فوق العاده ای بود. بعد مدرک مربیگیری درجه ۳ رو از فدراسیون ورزشهای همگانی گرفتم و از اون زمان دوره های مختلفی رو گذروندم و الانم در حال گرفتن مدرک مربی گیری درجه دو هستم .«شاید بهتر باشه بگم یوگا من رو انتخاب کرد تا من یوگا رو». و واقعا شد بخشی از زندگیم شد و کلا کار بیرون و کنار گذاشتم.
من عاشق سبک یوگا جامع سینا هستم چون به نظرم بخشهای مختلفی رو پوشش میده و یوگا با ابزار هم از بخشهای مورد علاقه ی منه. همین که میبینم یک شاگرد بعد کلاس حال بهتری رو تجربه میکنه حالم بهتر میشه انگار این همون رسالت من از کودکی بوده. من به جز یوگا و روانشناسی عاشق کوهنوردی، استخر و موسیقی هستم. تو دکوراسیون داخلی و طراحی لباس هم، برای دل خودم کارهایی انجام میدم که همیشه لطف بقیه شامل حالم میشه . الان تجربه ام از کلاسها اینه که، زمانی که سرکلاس هستم، فارغ از تمام مسایل روزمره، لحظه ها رو زندگی میکنم و امیدوارم بتونم سهم کوچکی در حال خوب جسم و ذهن شما عزیزان داشته باشم.
 
 لینک مقالات نوشته شده توسط مریم فکوری: