درباره زهرا صفایی مهر

زهراصفایی مهر هستم متولد فروردین ۵۶ درشهر زیبای شیراز..
از کودکی تا جوانی را دراین شهر ساکن بودم، سپس برای تحصیل  در رشته مهندسی کامپیوتر دوسال به لارستان دراستان فارس و بعدازآن برای تکمیل تحصیلات به استان یزد سفرکردم.
بعد از اتمام درسم به واسطه ازدواج، ساکن کرج شدم. واز سال ۸۴ ساکن این شهر هستم. از آنجا که همیشه به خودشناسی وعرفان علاقه داشتم بنابه پیشنهاد همسرم به کلاسهای یوگا رفتم. از سال ۸۹ با مجموعه یوگای سینا با مدیریت استاد صمیمی آشنا شدم و به عنوان شاگرد در محضر اساتید بزرگی شروع به آموختن یوگا کردم.
پس از ۶سال به علت عشق وعلاقه شخصی و به پیشنهاد برخی اساتید تصمیم به گرفتن کارت مربی گری فدراسیون کردم وپس از آن به عنوان کمک مربی، سپس مربی به مدت ۶ سال است که با افتخار در خدمت مجموعه یوگای جامع سینا هستم..
دلیل انتخاب  این مجموعه، کامل و جامع بودن تمام آموزش های آن است. تمام سبکهای یوگا، تحت عنوان یوگای جامع سینا، از مبتدی تا پیشرفته در این مجموعه آموزش داده میشود ومحدودیت سنی برای این آموزشها وجود ندارد..
علاقه واشتیاق من به آسانا ومراقبه و اثر آن بر بخشهای مختلف بدن وکارکرد مغز وغدد درون ریز بدن و در راستای آن آرامش  فضای ذهن وبدن است ‌که بی ارتباط با علم روانشناسی نیست.
علاقه من به آسانا ومراقبه باعث شده دراین دو زمینه مطالعات بیشتری داشته باشم. مطالعه منابعی در زمینه ی آناتومی حرکات مبتدی تا پیشرفته واثرات آنها بربدن وذهن ، همچنین تحقیق در زمینه ی روشهای گوناگون مراقبه وسعی درتجربه آنها وحتی تطبیق آنها با مطالعات شخصی ام در زمینه روانشناسی وبررسی تاثیر مراقبه بر ذهن و روان وجسم.