درباره عارفه رحیمی

من عارفه رحيمي هستم، تهران بدنيا اومدم و بزرگ شدم. كارشناسي ارشد طراحي شهري از دانشگاه تربيت مدرس دارم و در زمينه مهندسي شهرسازي فعاليت دارم و بيشتر در حوزه طراحي و برنامه ريزي بافت تاريخي شهرها فعاليت ميكنم. به هنر و گرافيك علاقه دارم. مهربان و عاشق حيوانات و طبيعت هستم و  توي زندگي تلاش ميكنم تا جايي كه بتوانم ردپاي كمتري از من توي طبيعت بماند. كار كردن را دوست دارم و عاشق يادگيري هستم. فعال بودن و در تكاپو بودن و تلاش براي تاثيرگزاري مثبت از ويژگي هاي من هست. 
از بچگي ورزش هاي مختلفي را امتحان كردم از واليبال و  هندبال تا اسكواش،زومبا، ژيمناستيك و حتي تير اندازي با كمان.
ورزش هميشه بخشي از زندگي من بوده و بعد از تجربيات مختلف، رشته شنا، دو و يوگا براي من جذاب ترين بودند و تا امروز آن ها را ادمه ميدهم.
در بيست سالگي با يوگا آشنا شدم و از اون زمان تقريبا به صورت مداوم در باشگاه هاي مختلف با اساتيد متفاوت يوگا را تمرين كردم. سال ٩٦  با باشگاه يوگا سينا آشنا شدم و تمريناتم را در اين مركز ادامه دادم. نظم و هدفمند بودن تمرينات و اطلاعات جامعي كه در اين حوزه در اين باشگاه بدست آوردم و اشتياقم براي يادگيري بيشتر، انگيزه من شد تا دوره مربيگري يوگا سينا را شركت كنم. پس از شركت در دوره مربيگري و دوسال كارآموزي و كمك مربي بودن در كنار اساتيد يوگا سينا، به تدريس يوگا در همين مركز مشغول شدم. 
يوگا براي من آورده هاي بسيار داشته مثل هماهنگي، تعادل، حس يكي بودن با طبيعت، برگشتن به اصل وجود و از همه مهم تر آگاهي، مسيري كه با يوگا آغاز كردم براي من سرشار از عشق و نور بوده و به قول يكي از اساتيدم يوگا يك سفر در طول زندگاني (life time journey) است و مقصدي براي رسيدن وجود ندارد.. و من اين مسير را زيست ميكنم
زندگي اين فرصت را در اختيار من گذاشته كه بتوانم حال خوبي كه با يوگا تجربه كردم -چه در حوزه سلامت فيزيكي و چه در حوزه آرامش ذهني- را با بقيه به اشتراك بگذارم، براي من ديدن لبخند شاگردها در انتهاي كلاس از باارزش ترين حس هاي دنيا است..
در حال حاضر علاوه بر دوره مربيگري يوگا سينا، مدرك مربيگري درجه سه  يوگا از فدراسيون ورزش هاي همگاني و مدرك ٢٠٠ ساعت دوره بين المللي مربيگري يوگا گروه lightwarriorunited را نيز دارم، در كارگاه هاي يوگا با ابزار، يوگا سالمندان و يوگا كودكان و .. شركت كردم و مسير يادگيرى يوگا براي من همچنان ادامه دارد..
 
لینک مقالات نوشته شده توسط عارفه رحیمی: