درباره مهدخت پریشان زاده

درود .مهدخت پریشان زاده هستم. در آذر ماه ۱۳۵۷ در یک شب سرد و برفی، در حکومت نظامی و در خانه متولد شدم. از کودکی در گوهردشت کرج بزرگ شدم. لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگاه آزاد گرفتم. 
در سنین نوجوانی در کنار عمویم استاد محمد جعفر مصفا( نویسنده کتابهای خودشناسی و مترجم آثار کریشنامورتی ) و در جلسات ایشان به مباحث خودشناسی علاقه مند شدم و در کودکی زمانی که ایشان گاها برخی از تمرینات یوگا را انجام می دادند برایم بسیار جذاب بود . تا اینکه خودم در سال ۱۳۷۸ به کلاس یوگا رفتم. 
اولین کلاس یوگا را در مرکز یوگای بدر و با استاد هاله نیک افشان شروع کردم . در آن زمان با سختی هفته ای دوبار از کرج به تهران میرفتم تا در کلاس های  ایشان شرکت کنم . 
و در سال ۱۳۸۵ زمانی که مرکز تخصصی یوگا آرام توسط استادم آقای سینا صمیمی و گلنوش ذوالفنون تاسیس شد، یوگا برای من تبدیل به یک حرفه و سبک زندگی شد.  از سال ۱۳۸۷ تا کنون در کنار استادم آقای سینا صمیمی و زیر نظر ایشان در مرکز یوگای سینا مشغول به تدریس یوگا هستم. و طی این سالها در ایران و بعضا در خارج از ایران در دوره های مختلف یوگا شرکت کردم و با سبک های مختلف یوگا آشنا شدم و در نهایت به نتیجه رسیدم که هدف یوگا در تمام این سبک ها یکی است و آن سلامتی، تعادل و آرامش است. 
یوگا برای من تبدیل به زندگی شد و تغییرات شگرفی در تمام ابعاد زندگی من داشت. بطور جدی بعد از یوگا گیاه خوار شدم. علاقه زیادی به طبیعت و موسیقی و فرهنگ هندوستان دارم . هر زمان که به هند و شهر ریشیکش سفر میکنم ، حالی وصف ناپذیر دارم. 
سال ها پیش با دوره ویپاسانا نیز آشنا شدم که طی این دوره گویی یک عمل جراحی باز بر من انجام شد. 
از اساتیدم آقایان سینا و پیمان صمیمی سپاسگذارم برای هر آنچه از آنها آموختم.
خداوند را سپاسگزارم به خاطر تجربه یوگا در زندگی ام که بزرگترین اتفاق زندگی ام بوده. همینطور حضور شاگردانم را سپاسگزارم که همیشه برای من برکت هستند. 
امیدوارم تا روزی که هستم با یوگا باشم.
 
لینک مقالات نوشته شده توسط مهدخت پریشانزاده: