درباره مهناز محمدنوری

مهناز محمدنوری هستم. تهران به دنیا اومدم و تا 13 سالگی تهران بودم. از 13 سالگی تا به امروز ساکن گوهردشت کرج هستم. رشته تحصیلی ام در دبیرستان علوم تجربی بود، در آن زمان که نوجوان بودم به مطالعه درباره فیزیولوژی و آناتومی علاقه زیادی داشتم. ولی نهایتا در دانشگاه ادبیات انگلیسی خوندم، رشته ای که استفاده زیادی ازش نکردم.
در زمان نوجوانی کتاب شعر زیاد میخریدم و میخوندم، به فعالیت ورزشی علاقه داشتم و عاشق پیاده روی بوده و هستم. همیشه از آن زمان تا به حال از بودن در طبیعت لذت میبردم. به نظرم هیچ چیزی باشکوه تر از شنیدن صدای رودخونه، زل زدن به یه دریاچه یا قدم زدن روی علف ها و بین درخت ها نیست. عاشق طبیعتم و داشتن یه خونه توی طبیعت با درختای میوه و بوته های خیار و گوجه و کدو و بادمجون و هندونه و طالبی از آرزو هامه.
همیشه به هنرهای دستی علاقه زیادی داشتم و دوره های زیادی در رابطه با سوزن دوزی و گل های خمیری و چینی گذروندم. میگن آشپزیم خوبه و غذاهام خوشمزه میشه. مدتی هم سلفژ کار کردم و تمرین آواز کردم ولی نیمه کاره رها شد. 
بعد از دبیرستان و دانشگاه چند سال ایروبیک کار میکردم. تا اینکه در سال 1385 در همسایگی مون باشگاه یوگای آرام با مدیریت آقای سینا صمیمی دایر شد. از یوگا هیچ چیز نمیدونستم. حتی مطالعه ای هم در این زمینه نداشتم. و شاید فقط نزدیکی باشگاه به خونمون دلیلی شد برای اینکه در کنار ایروبیک یه کلاس یوگا هم ثبت نام کنم. 
باشگاه تازه تاسیس شده بود و من و چند نفر دیگه؛ شاگردان اولین کلاس باشگاه یوگای آرام بودیم و کم کم انقدر به یوگا علاقه مند شدم که ایروبیک رو کاملا کنار گذاشتم و فقط به کلاس های یوگا پرداختم. 
در سال 1386 آقای سینا اولین دوره روش تدریس برای مربیگری رو برگزار کردن که با شرکت در این دوره و گذروندن دوره های  آسانا و کلاس های جانبی و تکمیلی یوگای هشت گانه زیر نظر ایشون و با گرفتن مدرک رسمی فدراسیون در سال 1387 مربی رسمی یوگا شدم و زیر نظر آقای سینا صمیمی به عنوان مربی یوگا شروع به کار کردم.
از همون زمان علاقه خیلی زیادی به بخش های ذهنی و خود شناسی یوگا داشتم. در سال 1387 در کلاس های روش تدریس دوره یاما (قوانین هستی) در باشگاه آرام ثبت نام کردم. 
و از سال 1388 به عنوان کمک مربی کلاس یاما تدریس کردم. 
فضای ذهن و ویژگی ها و قوانین ذهن همیشه برام خیلی جالب بود و به کلاس یوگانیدرا هم علاقه ی خیلی زیادی داشتم. زیر نظر استاد سینا دوره های یوگانیدرا رو گذروندم و از سال 1394 مربی یوگانیدرای باشگاه هستم.
در سال 1395 یوگای آرام به یوگای سینا تغییر پیدا کرد. در اون سال علاقه زیادی به یادگیری رشته سویینگ یوگا داشتم. دوره ها و کلاس های مختلفی رو در این رابطه گذروندم و نهایتا از سال 1396 مربی سویینگ یوگای باشگاه نیز هستم.
سبک های آیینگر یوگا و آشتانگا یوگا رو هم به عنوان شاگرد تجربه کردم.
من از سال 1387 تا به الان مربی یوگا هستم و این افتخار رو داشتم که تمام  این سال ها رو در خدمت استاد سینا صمیمی مربیگری کنم.
 
لینک مقالات نوشته شده توسط مهناز محمد نوری: