درباره لیلی فرخ زاد

ینجانب لیلی فرخ زاد در سال 1352  در تهران متولد شده ام  و از 20 سال پیش تا کنون ساکن کرج هستم. 
پس از این که دیپلم گرفتم به استخدام آموزش و پرورش در آمدم و پس از ازدواج و به خاطر اینکه دو فرزند پسر و دختر با فاصله سنی نزدیک داشتم  شغل معلمی را کنار گذاشتم و وقتم را به فرزندانم اختصاص دادم . پس از آن دوره های آموزشی کار با نرم افزارهای کامپیوتری و آماری  را در دانشگاه تهران گذراندم و از سال ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۹ یک دفتر خدمات دانشجویی در خیابان دانشگاه آزاد کرج داشتم و کارهای پژوهشی و آماری انجام می دادم.
 از سال 1390 با مطالعه کتابی درباره یوگا و توصیه یکی از دوستانم با یوگا آشنا شدم و در یوگای سینا شروع به تمرین کردم  .  
 دوره های مقدماتی ، تکمیلی و پیشرفته آساناهای یوگا را در کانون یوگای سینا گذراندم . علاوه بر آن در کلاسهای جانبی مانند مراقبه ، تغذیه و آیروودا ، پرانایام ، یوگانیدرا و کارگاه سه روزه یاما  نیز شرکت کردم . علاقه بسیار زیادی به مراقبه دارم . 
تمرینات یوگا تاثیرات مثبت زیادی بر جسم ، روان و روابط اجتماعی من داشت.  لذا علاقمند شدم تا این حس و حال خوب را به دیگران نیز انتقال دهم. از آنجایی که قبلا تجربه معلمی داشتم می‌دانستم که آموختن به دیگران انرژی خیلی خوبی به من میدهد  و با این هدف وارد دوره آموزش مربیگری شدم . 
 در دوره های روش تدریس آموزه های بسیار مفیدی را از  کلاسهای  استاد سینا صمیمی کسب کردم و در دو دوره آموزشی که  در خانه آرام در تاشکوه برگزار گردید شرکت کردم . آموزش در خانه آرام و طبیعت کویر تجربه بسیار مفید و سازنده ای بود .
همچنین در سال 1400 در کلاسهای مربیگری درجه 3 فدراسیون همگانی شهر تهران شرکت کردم و پس از طی کلاسها و آزمون های تئوری دروس تربیت بدنی  و آزمون های عملی فدراسیون ورزشهای همگانی، مدرک مربیگری  خود را در دی ماه 1400 کسب کردم . 
  با گذراندن دوره های کارورزی از دانش و تجربیات مربیان فرهیخته و  با سابقه این کانون بهره مند شدم .  
در پایان دوره  مربیگری یوگا پایان نامه ای با عنوان تاثیر یوگای جامع بر کیفیت زندگی ارائه دادم با توجه به آن که تخصصم در علم آمار می باشد با تهیه پرسشنامه و انجام تحقیقات میدانی به بررسی موضوع پرداختم که منجر به چاپ کتابی با همین عنوان نیز شده است . 
 پس از این که  در کلاسهایی که در یوگای سینا  برای بیماران مبتلا به ام اس برگزار شد به عنوان کمک مربی شرکت داشتم تحقیقاتی در مورد این بیماری داشتم و دریافتم بیمارانی که محدودیت حرکتی دارند وقتی با انجام تمرینات یوگا بهبودی هر چند اندک پیدا می کنند چقدر روحیه گرفته و خوشحال می شوند و مقاله ای نیز با  عنوان یوگا و ام اس نوشته ام که در سایت یوگای سینا موجود است.
روی هم رفته آ رزوی قلبی من این است که همگان ، اعم از کودکان، زنان ، مردان ، حتی افراد دارای بیماری های مختلف جسمی و روانی نیز بتوانند از آموزه های یوگای جامع بهره مند شوند و زندگی بهتری داشته باشند و اگر خواست خداوند باشد من نیز در این راه کمکی باشم.
 
لینک مقالات نوشته شده توسط لیلی فرخ زاد: